Carolina Londono One Colombian Actress And Model Are. He was born in 1996 in Colombia. Carolina is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Carolina Londono Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Carolina, born in Colombia, in 2024 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘In The Crack Media’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Carolina Londono Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Carolina Londono |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Colombian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2024 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2024 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Caro Londonx Carolina L Catalina Baby |
| Born (Date of Birth) | 1996 |
| Age (as 2026) | 30 Years Old |
| Birthplace | Colombia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Colombia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 32C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Carolina Londono?
Carolina Londono is a Colombian actress & model, born in 1996 in Colombia. In 2024, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘In The Crack Media’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











