Elizabeth James One American Actress And Model Are. He was born on 18 June 1987 in United States. Elizabeth is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Elizabeth James Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Elizabeth, born in USA, in 2008 at the age of 21 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Combat Zone’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Pink Visual, Pulse Distribution and Score Group.
Apart from film studios, Elizabeth has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Aurora Chase, Britney Brighton, Jodi Bean, Kalee Hunter, Katya Larina, Mackenzie Star And Teagan Hart Mainly include.
Elizabeth James Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Elizabeth James |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2008 – 2012 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2008 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Tammy Tina James |
| Born (Date of Birth) | 18 June 1987 |
| Age (as 2026) | 39 Years Old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Gemini |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 173 m 1.73 m 5 ft 8 in |
| Weight | 59 KG 129 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34B-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Elizabeth James?
Elizabeth James is an American actress & model, born on 18 June 1987 in the United States. In 2008, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Combat Zone’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











