Farrah Alexandra One American Actress And Model Are. He was born on 1 November 1992 in United States. Alexandra is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Farrah Alexandra Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
USA born Alexandra in 2017 at the age of 25 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘AMKingdom’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Top Web Models are mainly included in these film studios.
Apart from film studios, Alexandra has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anastasia Rose Mainly include.
Farrah Alexandra Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Farrah Alexandra |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 – 2020 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2017 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Farrah |
| Born (Date of Birth) | 1 November 1992 |
| Age (as 2026) | 34 Years old |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 150 m 1.50 m 4 ft 11 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 33-26-33 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Farrah Alexandra?
Farrah Alexandra is an American actress & model, born on 1 November 1992 in the United States. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘AMKingdom’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











