Felicia Bennet One American Actress And Model Are. He was born on 17 March 1999 in Alabama, United States. Felicia is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Felicia Bennet Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Alabama, Felicia turned 22 in 2021 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘TNA Media’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.
Apart from film studios, Felicia has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Beca Barbie, Raven Lane And Ivy Ireland Mainly include.
Felicia Bennet Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Felicia Bennet |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2021 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2021 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Felicia |
| Born (Date of Birth) | 17 March 1999 |
| Age (as 2026) | 27 Years Old |
| Birthplace | Alabama, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Alabama, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 160 m 1.60 m 5 ft 3 in |
| Weight | 50 KG 110 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Felicia Bennet?
Felicia Bennet is an American actress & model, born on 17 March 1999 in Alabama, United States. In 2021, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘TNA Media’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











