Kelly Myers One British Actress And Model Are. He was born on 30 October 1982 in United Kingdom. Kelly is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Kelly Myers Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Kelly, born in the United Kingdom, in 2017 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘UK Pass’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.
Apart from film studios, Kelly has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and Victoria is mainly included in these actresses.
Kelly Myers Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Kelly Myers |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | British |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2017 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2017 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Nova Shields |
| Born (Date of Birth) | 30 October 1982 |
| Age (as 2026) | 44 Years Old |
| Birthplace | United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 157 m 1.57 m 5 ft 2 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34DD-25-32 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Kelly Myers?
Kelly Myers is a British actress & model, born on 30 October 1982 in the United Kingdom. In 2017, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘UK Pass’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











