Lana Slader One Hungarian Actress And Model Are. He was born on 12 September 1989 in Hungary. Lana is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Lana Slader Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Lana, born in Hungary, in 2010 at the age of 21 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘DDF Network’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Evil Angel, Mofos and New Sensations.
Apart from film studios, Lana has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Abbie Cat, Aletta Ocean, Amirah Adara, Crystal Rush, Dorothy Black, Jessie Jazz, Lauryn May, Lisa Sparkle And Nathaly Cherie Mainly include.
Lana Slader Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Lana Slader |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Hungarian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2010 – 2021 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2010 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Catherine Lana Lana K Lana S Lana Ess |
| Born (Date of Birth) | 12 September 1989 |
| Age (as 2026) | 37 Years Old |
| Birthplace | Hungary |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | Hungary |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 58 KG 128 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black/Brown/Blond |
| Figure Size | 32A-25-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | None |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lana Slader?
Lana Slader is a Hungarian actress & model, born on 12 September 1989 in Hungary. In 2010, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘DDF Network’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











