Mary Cameron One Russian Actress And Model Are. He was born on 21 September 1994 in Russia. Cameron is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Mary Cameron Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Cameron, born in Russia, in 2013 at the age of 19 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with the film studio ‘Girlsway’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Wow Network, Team Skeet and Sunset Media.
Apart from film studios, Cameron has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Carmen Fox, Elizaveta Golubeva, Foxy D And Miranda Dean Mainly include.
Mary Cameron Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Mary Cameron |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Russian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2013 – 2020 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2013 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Angelica Palam Ann Elena Janette Margarita C Margarita C Peachy Marry F Mary Olga Peachy Peachy B |
| Born (Date of Birth) | 21 September 1994 |
| Age (as 2026) | 32 Years Old |
| Birthplace | Russia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | Russia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32C-23-28 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Not Known |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Mary Cameron?
Mary Cameron is a Russian actress & model, born on 21 September 1994 in Russia. In 2013, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Girlsway’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











