Maybelline One Czech Actress And Model Are. He was born on 29 March 1992 in Czech Republic. Maybelline is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Maybelline Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Czech Republic, Maybelline made her debut in 2012 at the age of 20. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘CzechAV’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Karups is mainly involved in these film studios.


Maybelline Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Maybelline |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Czech |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2012 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2012 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Karolina |
| Born (Date of Birth) | 29 March 1992 |
| Age (as 2026) | 34 Years Old |
| Birthplace | Czech Republic |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Czech Republic |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 155 m 1.55 m 5 ft 1 in |
| Weight | 57 KG 125 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Maybelline?
Maybelline is a Czech actress & model, born on 29 March 1992 in Czech Republic. In 2012, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘CzechAV’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











