Micah Katana One British Actress And Model Are. He was born in United Kingdom. Mika is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Mika Katana Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Mika, born in United Kingdom, in 2022 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Many Vids’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Apart from film studios, Mika has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Ivy Maddox, Lydia Black, Mistress Damazonia And Nattasha Black Mainly include.
Mika Katana Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Micah Katana |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | British |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2022 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Mistress Mika |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 60 KG 132 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 33D-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Mika Katana?
Mika Katana is a British actress & model, born in the United Kingdom. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
Read More:
Elise Pdn Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Mia Smalls Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Mizuki Yayoi Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Bridget Wong Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Masha Cherry Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Allie Asia Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lili Sommer Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Adriana Slay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Meicy Milu Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















