Shay Coxx One American Actress And Model Are. He was born in United States. Shay is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Shay Coxx Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Shay, born in the United States in 2024 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘The Flourish’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Many Vids is mainly involved in these film studios.
Apart from film studios, Shay has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and Lillianette is mainly included in these actresses.
Shay Coxx Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Shay Coxx |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2024 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2024 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Shay |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Dark Brown |
| Figure Size | 32B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Shay Coxx?
Shay Coxx is an American actress & model, born on in the United States. In 2024, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘The Flourish’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











