Sofia Pavlidi One Greek Actress And Model Are. He was born in 1994 in Greece. Sofia is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Sofia Pavlidi Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Sofia born in Greece in 2020 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with the film studio ‘Sugar Babes’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.
Apart from film studios, Sofia has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Anna Maria, Christy White, Aleska Diamond, Sandra Shine And Misha Maver Mainly include.
Sofia Pavlidi Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Sofia Pavlidi |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Greek |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2020 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Sofia Nicole |
| Born (Date of Birth) | 1994 |
| Age (as 2026) | 31 Years Old |
| Birthplace | Greece |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Greece |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 52 KG 115 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Blond |
| Figure Size | 34B-24-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Sofia Pavlidi?
Sofia Pavlidi is a Greek actress & model, born in 1994 in Greece. In 2020, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Sugar Babes’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











