Ariel Larson One Dutch Actress And Model Are. He was born in 2001 in Netherlands. Larson is primarily known for acting in videos and web scenes and today we Ariel Larson Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Netherlands-born Larson in 2026 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with the Film Studio ‘Charm Models’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Ariel Larson Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Ariel Larson |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Dutch |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Larson |
| Born (Date of Birth) | 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | Netherlands |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | Netherlands |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33B-25-38 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Not Known |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Ariel Larson?
Ariel Larson is a Dutch actress & model, born in 2001 in the Netherlands. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Charm Models’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











