technoshadows One Dutch Actress And Model Are. He was born in Netherlands. Teknoshadows is mainly known for acting in Videos and Web Scenes and today we Teknoshadows Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Netherlands-born Teknoshadows in 2026 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘Hollandsche Passie’. After this, she has also worked with other film studios as an actress.


Teknoshadows Biography/Wiki
Profile | |
| Name | technoshadows |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Dutch |
| Ethnicity/Descent | Multi-Ethnic |
| Years Active | 2026 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2026 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Soraya R |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | Netherlands |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Aries |
| Hometown | Netherlands |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 167 m 1.67 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 32C-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Teknoshadows?
Teknoshadows is a Dutch actress & model, born in the Netherlands. In 2026, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Hollandsche Passie’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











