Avrora Rich One Russian Actress And Model Are. He was born in Russia in 1998. Avrora is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Avrora Rich Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Russia-born Avrora in 2018 Entertainment Industry She started her career in and did her first shoot with the film studio ‘She Devils’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Nubile is mainly involved in these film studios.


Aurora Rich Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Avrora Rich |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Russian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2018 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2018 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Avrora |
| Born (Date of Birth) | 1998 |
| Age (as 2026) | 27 Years Old |
| Birthplace | Russia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Russia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 32B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Avrora Rich?
Avrora Rich is a Russian actress & model, born in 1998 in Russia. In 2018, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘She Devils’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











