Garrett Boast One American Actress And Model Are. He was born on 29 October 1990 in Los Angeles, California, United States. Garrett is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Garrett Boast Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Los Angeles, Garrett made her debut in 2008 at the age of 18. Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘GG Wild’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Nubile is mainly involved in these film studios.


Apart from film studios, Garrett has also performed in videos with various famous actresses from the film industry and these actresses include Ava Addams, Sara Stone, Siri Dahl, London Keyes, Brooklyn Chase, Katrina Jade, Karma Rx And Britney Amber Mainly include.
Garrett Boast Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Garrett Boast |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2008 – 2019 |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2008 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Lacey |
| Born (Date of Birth) | 29 October 1990 |
| Age (as 2026) | 36 Years Old |
| Birthplace | Los Angeles, California, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Leo |
| Hometown | Los Angeles, California, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Dark Blond |
| Figure Size | 32B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Garrett Boast?
Garrett Boast is an American actress & model, born on 29 October 1990 in Los Angeles, California, United States. In 2008, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘GG Wild’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











