Tamara Inked One British Actress And Model Are. He was born in 1982 in United Kingdom. Tamara is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Tamara Inked Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Tamara, born in United Kingdom, in 2025 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘Purple Port’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Club Media is mainly involved in these film studios.
Tamara Inked Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Tamara Inked |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | British |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Tamara |
| Born (Date of Birth) | 1982 |
| Age (as 2026) | 43 Years Old |
| Birthplace | United Kingdom |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Taurus |
| Hometown | United Kingdom |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 78 KG 171 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Blue |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 34E-35-43 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Tamara Inked?
Tamara Inked is a British actress & model, born in 1982 in United Kingdom. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Purple Port’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











