Laura Giraudi One French Actress And Model Are. He was born on 15 October 1992 in France. Laura is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Laura Giraudi Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Laura, born in France, in 2023 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘MetArt Network’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Femjoy and Domai are mainly included in these film studios.


Laura Giraudi Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Laura Giraudi |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | French |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2023 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2023 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Giselle Laura G Laura Giraudo |
| Born (Date of Birth) | 15 October 1992 |
| Age (as 2026) | 34 Years Old |
| Birthplace | France |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Scorpio |
| Hometown | France |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 35C-23-35 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Laura Giraudi?
Laura Giraudi is a French actress & model, born on 15 October 1992 in France. In 2023, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘MetArt Network’.
Read More:
Elise Pdn Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Mia Smalls Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Mizuki Yayoi Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Bridget Wong Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Masha Cherry Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Allie Asia Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Lili Sommer Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Adriana Slay Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Meicy Milu Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















