Lexi Smith One American Actress And Model Are. He was born on 1 January 1995 in Boston, Massachusetts, United States. Lexi is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Lexi Smith Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Boston-born Lexi in 2022 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with Film Studio ‘Many Vids’. After this, she also worked with other film studios as an actress and these film studios mainly include Devil’s Film, NVG Network and Pure Play Media.
Apart from film studios, Lexi has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Jesse Pony And Sherrie Moon Mainly include.
Lexi Smith Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Lexi Smith |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2022 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2022 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | I read Ellis |
| Born (Date of Birth) | 1 January 1995 |
| Age (as 2026) | 31 Years Old |
| Birthplace | Boston, Massachusetts, United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Virgo |
| Hometown | Boston, Massachusetts, United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 59 KG 129 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Green |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 34D-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Lexi Smith?
Lexi Smith is an American actress & model, born on 1 January 1995 in Boston, Massachusetts, United States. In 2022, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘Many Vids’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











