Ray asked One Ukrainian Actress And Model Are. He was born in Ukraine in 2006. Tanya is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Tanya Ray Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Tanya, born in Ukraine, in 2025 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the film studio ‘TMW Network’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Slim Media is mainly involved in these film studios.
Tanya Ray Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Ray asked |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Ukrainian |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2025 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2025 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Tanya |
| Born (Date of Birth) | 2006 |
| Age (as 2026) | 20 Years Old |
| Birthplace | Ukraine |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Capricorn |
| Hometown | Ukraine |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 168 m 1.68 m 5 ft 6 in |
| Weight | 52 KG 115 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Hazel |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 33B-24-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
Social Media | |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Tanya Ray?
Tanya Ray is a Ukrainian actress & model, born in 2006 in Ukraine. In 2025, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘TMW Network’.
Read More:
Tina Nora Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Nova Hawthorne Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Klementina Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Sara Latina Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Valery Kora Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Carolina Londono Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Brenda Boop Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Dallas Dixon Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Annika Dixon Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Kate Bae (Super Nova) Biography/Wiki, Age, Height, Career, Photos & More
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.





















