Valeria Castaneda One Colombian Actress And Model Are. He was born on 1 April 2003 in Santiago de Cali, Colombia. Valeria is primarily known for performing in OnlyFans videos and today we Valeria Castaneda Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Valeria, born in Colombia, at the age of 19 in 2022 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many film studios as an actress.


Valeria Castaneda Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Valeria Castaneda |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Colombian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2022 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2022 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Chloe Mor Sofie Bennett Okay Casta Vale Castaneda Valeria Castaneda |
| Born (Date of Birth) | 1 April 2003 |
| Age (as 2026) | 23 Years Old |
| Birthplace | Santiago de Cali, Colombia |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | Santiago de Cali, Colombia |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 157 m 1.57 m 5 ft 2 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown/Blond |
| Figure Size | 33C-26-36 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Valeria Castaneda?
Valeria Castaneda is a Colombian actress & model, born on 1 April 2003 in Santiago de Cali, Colombia. She started her career in the entertainment industry in 2022.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











