White Fairy One Brazilian Actress And Model Are. He was born on 31 May 2001 in Catas Altas, Minas Gerais, Brazil. White is mainly known for acting in videos and web scenes and today we White Fairy Biography In this we will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Born in Brazil, White died at the age of 20 in 2021 Entertainment Industry Started my career in. After this, she has also worked with many studios as an actress.


Apart from film studios, White has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses mainly include Ray Lacerda and Natasha Naturist.
White Fairy Biography/Wiki
Profile | |
| Name | White Fairy |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | Brazilian |
| Ethnicity/Descent | Latin |
| Years Active | 2021 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2021 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Kerolay Chaves Alena Witch |
| Born (Date of Birth) | 31 May 2001 |
| Age (as 2026) | 25 Years Old |
| Birthplace | Catas Altas, Minas Gerais, Brazil |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Cancer |
| Hometown | Catas Altas, Minas Gerais, Brazil |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduate |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Affair/Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 163 m 1.63 m 5 ft 4 in |
| Weight | 58 KG 128 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Brown |
| Figure Size | 36-30-40 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | X (formerly Twitter) |
| YouTube | YouTube |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is White Fairy?
White Fairy is a Brazilian actress & model, born on 31 May 2001 in Catas Altas, Minas Gerais, Brazil. She started her career in the entertainment industry in 2021.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











