Zaria Nova One American Actress And Model Are. He was born in United States. Zaria is mainly known for acting in videos and web scenes and today we Zaria Nova Biography We will know about the actress’s Early Life, Career, Personal Life, Body Measurements etc. So let’s start now.
Early Life & Career
Zaria, born in USA, in 2020 Entertainment Industry He started his career in and did his first shoot with the Film Studio ‘The Flourish’. After this, she also worked with other film studios as an actress and Orange Media Group is mainly involved in these film studios.
Apart from film studios, Zaria has also performed in videos with various famous actresses of the film industry and these actresses include Stephanie Saint And Zara Ryan Mainly include.
Zaria Nova Biography/Wiki
Profile | |
| Name | Zaria Nova |
| Profession | Actress & Model |
| Nationality | American |
| Ethnicity/Descent | Caucasian |
| Years Active | 2020 – Present |
| Net Worth (approx.) | $100K USD |
Debut & Awards | |
| Debut | In 2020 – As an Actress |
| Awards | None |
Personal Life | |
| Nick Name / Stage Name | Zaria Zariah |
| Born (Date of Birth) | Not Known |
| Age (as 2026) | Not Known |
| Birthplace | United States |
| Gender | Female |
| Zodiac Sign | Libra |
| Hometown | United States |
| Hobbies/Habits/Interests | Travelling, Shopping, Swimming, Partying |
| Food Habit | Non-Vegetarian |
| School | Not Known |
| College | Not Known |
| Education Qualification / Degree | Graduated |
Family, Relationship, Boyfriend, and Affairs | |
| Mother | Not Known |
| Father | Not Known |
| Sister/Brother | Not Known |
| Marital Status | Unmarried |
| Boyfriend | Not Known |
| Partner | Not Known |
| Daughter/Son/Children | Not Known |
| Relatives | Not Known |
| Friends | Not Known |
Body Measurements & Physical Appearances | |
| Height | 165 m 1.65 m 5 ft 5 in |
| Weight | 55 KG 121 lbs (Pounds) |
| Eye Color | Brown |
| Hair Color | Black |
| Figure Size | 32A-29-34 |
| Dress Size | 36 (EU) |
| Shoe (Feet) Size | 7 |
| Tattoos | Yes |
| Distinctive Features | Attractive Figure and Beautiful Eyes |
| Not Known | |
| Not Known | |
| X (formerly Twitter) | Not Known |
| YouTube | Not Known |
| Gmail ID / Email ID | Not Known |
Frequently Asked Questions
Who is Zaria Nova?
Zaria Nova is an American actress & model, born in the United States. In 2020, she started her career in the entertainment industry with the film studio ‘The Flourish’.
Hello Readers! I am RAHUL KUMAR MAHTO RKM With 3 Year of Experience in Writing Content About Scholarship. With Masters in IT, I love to to write digital content about Government Scholarship Schemes, Private Scholarship Schemes.











